Saturday 23, Sep 2017
Saturday 23rd September 2017
- Steel & Sons Cup
Bangor14:30Albert Foundry
Killyleagh YC14:30Carrick Rangers Reserves
Linfield Swifts14:30UUJ
Newington14:30Crumlin Star
Rosemount Rec14:30Glebe Rangers
Shankill United14:30Crumlin United
St James Swifts14:30Glentoran II
- Craig Memorial Cup
Dungiven14:30Strabane Athletic
Magherafelt Sky Blues14:30Ardstraw
Moyola Park14:30Newtowne
Portstewart14:30Moyola Park
- Midulster Shield
Ambassadors14:00Banbridge Rangers Reserves
Annagh United Strollers14:00Ashgrove Rovers
Banbridge Town AFC14:00Caledon Rovers
Bessbrook United14:00Killeavey United
Coagh United Reserves14:00Dollingstown Reserves
Crieve Rovers14:00Craigavon City Reserves
Derrybeg14:00AFC Silverwood Reserves
Donacloney14:00Portadown Reserves
Finn Harps14:00Scarva Rangers
Oxford Sunnyside Reserves14:00Greenfield Park
Parkview14:00Rectory Rangers
Portadown BBOB14:00Cookstown Olympic
Rossowen14:00Tandragee Rovers Reserves
Sandy Hill14:00Newmills
- Bob Radcliffe Cup
Annagh United14:00Banbridge Rangers
Armagh City14:00Warrenpoint Town Reserves
Cookstown Youth14:00Hanover
Dungannon Swifts Reserves14:00Valley Rangers
Lurgan Town14:00Camlough Rovers
Moneyslane14:00Fivemiletown United
Rathfriland Rangers14:00Cookstown RBL
Tandragee Rovers14:00Banbridge Town
Ballymena & Provincial Intermediate League - Intermediate Division
Ballynure Old Boys14:00Coagh United
Desertmartin14:00Brantwood
Dunloy14:00Chimney Corner
Ballymena & Provincial Intermediate League - Junior Division 1
Antrim Rovers14:00Desertmartin Swifts
Ballymena & Provincial Intermediate League - Junior Division 2
Clough Rangers Athletic14:00Antrim Rovers Swifts
Cookstown Youth Reserves14:00Brantwood III
Killymoon Rangers14:00Mallusk Athletic
Northend United Youth14:00Cookstown RBL Reserves
Ballymena & Provincial Intermediate League - Junior Division 3
Carnlough Swifts II14:00Carrickfergus Athletic
Greenisland War Memorial14:00Red Star
North Belfast United14:00Whitehead Rangers
Rathcoole14:0068th Old Boys B
Ballymena Saturday Morning Football League - Division 1
All Saints OB10:15Clough Rangers
Carnlough Swifts10:15Carniny Amateurs
Ballymena Saturday Morning Football League - Division 2
Braid United10:15Northend & District
Cushendall10:15Cloughmills Thistle
Randalstown10:15FC Penarol
Ruby’s Rovers10:15Seven Towers
Ballymena Saturday Morning Football League - Division 3
Cullybackey Blues10:15Steadfast
Holywell10:15Woodside
Ballymena Saturday Morning Football League - OKane Cup
Ahoghill Thistle10:15Southside Rangers
Carniny Rangers10:15Atletico Antrim
Galgorm Blues10:15Raceview Athletic
Belfast & District Football League - Premier Division
Belfast Deaf United14:00Newhill YC
St Malachys OB14:00Cumann Spoirt an Phobail
Belfast & District Football League - Division 1
Crosscollyer14:00Collingwood Holylands
Newhill YC II14:00Sporting Belfast
Riverside FC14:00Glencairn
Tullymore Swifts II14:00Bheann Mhadigan II
Willowbank III14:00Cumann Spoirt an Phobail II
Belfast & District Football League - Division 2
Glencairn II14:00Shankill Elim
Glenpark14:00Clarawood FC
Grove Athletic14:00Glanville Rec
Realtá II14:00Crosscollyer II
St Malachys OB II14:00St James Swifts III
Carnbane Football League - Premier Division
Cleary Celtic14:00Kilkeel Athletic
Millburn United14:00Ballybot United
Villa Rovers14:00Newry Celtic
Carnbane Football League - Division 1
Ballyholland14:00Rockview United
Grasshoppers14:00Cartwheel United
Down Area Winter Football League - Premier Division
43rd Dundonald14:00Greenwell Star
Belvoir14:00Ballygowan
Oakfield Breda14:00Comber YM
Vision Athletic14:00Newtownards RBL
Down Area Winter Football League - Division 1
Ards Rangers III14:00Willowfield Parish 10th OB
Bangor Rangers III14:00Abbey Villa III
Carrowdore YM14:00Castlereagh 82
Comber Rec III14:00Comber Star
Portavogie Rangers II14:00Bangor Swifts III
Queens Grads III14:00Bangor YM III
Shorts III14:00Ravenhill YM Colts
Down Area Winter Football League - Division 2A
8th OB II14:00Newtown Forest II
Abbey Villa IV14:00Queens Grads IV
Comber YM II14:00North Down II
Greenwell Star II14:00Clonduff YM II
Down Area Winter Football League - Division 2B
Ballygowan II14:00Corrymeela II
Castlereagh 82 II14:00Vision Athletic II
Newtownards RBL II14:00Belvoir II
Willowfield Parish 10th OB II14:00Comber Star II
Fermanagh & Western Football League - Division 1
Enniskillen Town United14:30Lisnaskea Rovers
Killen Rangers14:30Irvinestown Wanderers
Magheraveely14:30NFC Kesh
Strathroy Harps14:30Mountjoy United
Tummery Athletic14:30Lisbellaw United
Fermanagh & Western Football League - Division 2
Ardstraw Reserves14:30Fintona Swifts
Maguiresbridge14:30Dunbreen Rovers
Omagh Hospitals14:30Glebe United
Strule United14:30Mountfield
Fermanagh & Western Football League - Division 3
Augher Stars14:30Enniskillen Athletic
Ballygawley14:30Lisnarick
Orchard Farm14:30St Patricks
Fermanagh & Western Football League - Reserve Division 1
Dunbreen Rovers Reserves14:30Killen Rangers Reserves
Lisbellaw United Reserves14:30Tummery Athletic Reserves
Lisnaskea Rovers Reserves14:30Enniskillen Town United Reserves
Mountjoy United Reserves14:30Strathroy Harps Reserves
Fermanagh & Western Football League - Reserve Division 2
Beragh Swifts Reserves14:30Mountjoy United III
Glebe United Reserves14:30Dergview III
Killen Rangers III14:30Maguiresbridge Reserves
Lisbellaw United III14:30NFC Kesh III
Lisnarick Reserves14:30Magheraveely Reserves
Fermanagh & Western Football League - Reserve Division 3
Drumquin United Reserves14:30Dunbreen Rovers III
Irvinestown Wanderers Reserves14:30Augher Stars Reserves
Mountfield Reserves14:30Ardstraw III
Mid Ulster Football League - OHara Cup
Lurgan United Reserves14:15Ballymacash YM II
Mid Ulster Football League - Mid-Ulster League Cup
Hillsborough Boys Reserves14:00Hill Street Reserves
Knockmenagh Swifts Reserves14:00Ambassadors Reserves
Mid Ulster Football League - Wilmor Johnston Memorial Cup
Dromore Amateurs II14:15Bourneview Mill Reserves
Rathfriland Swifts14:15Lower Maze Reserves
Mid Ulster Football League - Intermediate A
Crewe United14:15Ballymacash Rangers
Dollingstown14:15St Marys YC
Richhill14:15AFC Silverwood
Mid Ulster Football League - Intermediate B
Dungannon Tigers14:15Bourneview Mill
Lower Maze14:15Dromore Amateurs
Markethill Swifts14:15Broomhedge
Seagoe14:15Laurelvale
Seapatrick14:15Craigavon City
Tullyvallen14:15Oxford Sunnyside
Mid Ulster Football League - Division 1
Ballyoran14:15Lurgan BBOB
Donaghamore14:15Glenavy
Hill Street14:15Coalisland Athletic
Mid Ulster Football League - Division 2
Aghalee Village14:15White City
Derryhirk United14:15Stranmillis
Hillsborough Boys14:15Knockmenagh Swifts
Keady Celtic14:15Goodyear
Lurgan United14:15Armagh Celtic
Mid Ulster Football League - Division 3
Armagh Blues14:15Banbridge YCOB
Ballymacash YM14:15Union Luasa
Gilford Crusaders14:15Glenavy Youth
Moira Albion14:15Damolly United
United LT14:15The Dons
Mid Ulster Football League - Reserve Championship
Ballymacash Rangers Reserves14:15Moneyslane Reserves
Hanover Reserves14:15Newry City AFC Wanderers
Northern Ireland Football League - Championship Development League North
Ballyclare Comrades Reserves12:00Moyola Park Olympic
Dundela Youth12:00Knockbreda Reserves
Institute Reserves12:00HW Welders U20
Northern Ireland Football League - Championship Development League South
Annagh United Reserves12:00Donegal Celtic Reserves
Banbridge Town Reserves12:00Lurgan Celtic Reserves
Lisburn Distillery II12:00Loughgall Reserves
Newry City Reserves12:00Armagh City Reserves
Tuesday 26th September 2017
- Midulster Cup
Annagh United19:45Banbridge Town
Glenavon19:45Rathfriland Rangers
Saturday 30th September 2017
- Irish Cup
18th Newtownabbey OB13:30UUJ
Annagh United13:30Markethill Swifts
Ardstraw13:30Dundela
Armagh City13:30Coagh United
Ballywalter Rec13:30Ballynure Old Boys
Bryansburn Rangers13:30Albert Foundry
Colin Valley13:30Valley Rangers
Cookstown Youth13:30Craigavon City
Crumlin Star13:30Oxford United Stars
Crumlin United13:30Donegal Celtic
Derriaghy CC13:30Shankill United
Downshire YM13:30Moyola Park
Dromara Village13:30Banbridge Town
Drumaness Mills13:30Hanover
Dunloy13:30Portstewart
Dunmurry Rec13:30Tobermore United
Glebe Rangers13:30Rosemount Rec
Immaculata13:30Larne Tech OB
Killyleagh YC13:30Sirocco Works
Laurelvale13:30Tullyvallen
Maiden City13:30Lurgan Town
Newington13:30Lisburn Distillery
Newtowne13:30Desertmartin
Portaferry Rovers13:30Mossley
Queens University13:30Dungiven
Rathfriland Rangers13:30Orangefield OB
Rosario YC13:30Brantwood
Sport & Leisure Swifts13:30Windmill Stars
St Patricks YM13:30Wellington Rec
Strabane Athletic13:30Newcastle
Tandragee Rovers13:30Lisburn Rangers
Belfast & District Football League - Premier Division
Beann Mhadaghain14:00Belfast Deaf United
St James Swifts II14:00Newhill YC
Tullymore Swifts14:00St Malachys OB
Belfast & District Football League - Division 1
Kashmir Bilbao14:00Tullymore Swifts II
Newhill YC II14:00Willowbank III
Realtá14:00Cumann Spoirt an Phobail II
Sporting Belfast14:00Bheann Mhadigan II
Belfast & District Football League - Division 2
Crosscollyer II14:00St Malachys OB II
Glanville Rec14:00St James Swifts III
Glencairn II14:00Realtá II

Photo Stream

  • Mossley v Bangor Swifts - 02-09-2017
  • Ballynure OB v Suffolk - 26-08-2017
  • 18th Newtownabbey OB v Comber Rec - 19-08-2017
  • Mossley v Killyleagh YC - 12-08-2017
  • Mossley v Portaferry Rovers 17-12-2016
  • Mossley v Downshire YM 03-12-2016
  • Mossley v Desertmartin 19-11-2016
  • Ballynure OB v Wakehurst 12-11-2016
  • Mossley v Sirocco Works 05-11-2016
  • 4th Newtownabbey OB v Grange Rangers II 03-09-2016